Palący temat,
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona Główna // Jezioro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartas204



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 42

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="maniek"] wymieńmy z nazwiska osoby, dyrektorów i prezesów, oraz urzędników, dzięki którym mamy największe szambo w Europie?[/quote]Co to da :lol: za zakłady mięsne już się zabrano ,a domki letniskowe , ośrodki wczasowe ? to jest bliżej jeziora :evil:
_________________
www.bartas204.fotolog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Unknown



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Sława

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 9:59 pm    Temat postu: Potrzebne są dowody. Odpowiedz z cytatem
[quote="maniek"]Może przestańmy mówić o anonimowych zakładach mięsnych, a wymieńmy z nazwiska osoby, dyrektorów i prezesów, oraz urzędników, dzięki którym mamy największe szambo w Europie?[/quote]
Jednak aby mówić o konkretach trzeba byłoby mieć jakieś dowody. A teraz po wielu latach trudno bedzie komukolwiek coś udowodnich. Choć jestem przekonany, że takie dowody istnieją. I pomyśleć, że kiedyś Sława była turystuczną perłą a teraz... Ach szkoda gadać :(
_________________
"Dlaczego dziwisz się, że widzę to, o czym Ty czytałeś tylko w książkach?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartas204



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 42

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
pomyśleć że dzisiaj jadąc przez Krążkowo widziałem traktor który wylewał szambo na własne pole :twisted: :twisted: :twisted: było czuć...
_________________
www.bartas204.fotolog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tośka



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
TAK SOBIE CZYTAM RÓZNE WYPOWIEDZI ...JEDNO MNIE FRUSTUJE NOTORYCZNE SZUKANIE WINNYCH I ZWALANIE WINY .ZATEM KTO JEST TEMU WSZYSTKIEMU WINIEN?OCZYWIŚCIE MY WSZYSCY MAMY W TYM SWÓJ UDZIAŁ!!!OSOBIŚCIE TRUDNO MI WYOBRAZIĆ SOBIE SYMBIOTYCZNE RELACJE TURYSTYKA-PRZEMYSŁ-EKOLOGIA.TRZEBA CHYBA W KOŃCU ZADECYDOWAĆ NA CO STAWIAĆ.SŁYSZAŁAM RÓŻNE ARGUMENTY NA TEN TEMAT JAK NARAZIE DO NICZEGO JESZCZE NIE DOSZLISMY(A PRZYNAJMNIEJ TAK TO WYGLĄDA W OCZACH ZWYKŁEGO SZAREGO MIESZKAŃCA) BO STRAMY SIE TRZYMAĆ WIELE SROK ZA OGONY.MYSLĘ ŻE PRZYJDZIE TAKI CZAS ŻE ZMIENI SIE NASZE MYSLENIE I CZYSTA KALKULACJA, EKONOMIA USTĄPI MIEJSCA ZDROWOROZSĄDKOWEMU,PRZYSZŁOŚCIOWEMU MYSLENIU O TYM CO TU PO NAS ZOSTANIE.UWIELBIAM TO MIASTO I MAM NADZIEJĘ ŻE NADEJDĄ JEGO ZŁOTE CZASY .STAWIAM NA EKOLOGIĘ I TURYSTYKĘ! :wink: :wink: :P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maniek



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
tośka, nie pisz na caps locku, lamerstwo, i trudno się czyta; może zmień post na normalny wpis :wink:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Unknown



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Sława

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Do wypowiedzi Tośki. Ale spójrz na to z innej strony. Jeżeli mamy postawić na turystyke i ekologie to trzeba byłoby zlikwidować pare zakładów a co za tym idzie ludzie stracą pracę. A patrząc na nasze warunki turystyczne to mamy atrakcyjną ofertę tylko latem. A co z resztą roku?! Nie możemy się pochwalić również bogatym zapleczem atrakcji turystycznych poza sezonem. Tak więc musimu nadal jakoś utrzymywać tą równowagę między turystyka, przemysłem a ekologią. To przykre ale tak niestety jest. :(
_________________
"Dlaczego dziwisz się, że widzę to, o czym Ty czytałeś tylko w książkach?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WilkuWschowa



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: Wschowa

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie jesteś w stanie zlikwidować żadnych zakładów to po pierwsze. Jakby ich nie było to każdy zobaczyłby dopiero co to znaczy bieda. W kwestii zatrudnienia..zawsze będzie źle, ale w porównaniu do miast z podobnym potencjałem to napewno nie macie co marudzić bo.. macie swoje małe zagłębie mięsne i to jest atut.
Fakt jest taki że jakbym chciał budować domek letniskowy, to -przynajmniej ja - musiałbym mieć gdzie popływać. Więc jak będzie taka woda to pewnie ludzie wybierają inne lokalizacje na swój wypoczynek.
_________________
Edi gut beer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dyzio



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: Sława

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 2:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Takie duze zakłady przetwórstwa miesnego mogą byc monitorowane w jakis sposób.Ale ja bym zwrócił tez uwage na ośrodki które znajdują sie blisko jeziora w niektórych nie ma kanalizy.Wiec co sie dzieje ze sciekami?Moze są wyworzone a moze......!Jezioro mozna odratowac tylko czeba zwrócic uwage na niektóe niedogodnosci które nie działają dobrze dla naszego jezora!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WilkuWschowa



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: Wschowa

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jest koło Wschowy jezioro Lgiń, wyremontowamo tam plażę za spore pieniadze. W zeszłe wakacje zjechało się tam naprawdę sporo turystów.W połowie wakacji okazało się że ktoś ( jakiś ośrodkek najprawdopodobniej ) spuszczał ścieki do jeziora i zamknięto je dla kąpiących. .Poznałem osoby które twierdzą że wiedzą kto spuszczał ścieki ale nikt nie chciał powiedzieć nic, bo po co robić komuś syf. Policja nic nie znalazła... I tak właśnie przepędzamy sobie turystów. Plaża jest ładna, zadbana, ale z zeszłego lata wszyscy pamiętają tylko że były bakterie w wodzie jakieś.
_________________
Edi gut beer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
umros



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2007 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Do Dyzia.
Jak jesteś taki wrzechwiedzący to powiedz, który ośrodek wypoczynkowy nie ma kanalizacji. Ośrodki są kontrolowane zarówno przez Referat Ochrony Srodowiska oraz Straż Miejską.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sollux



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 29

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="umros"]Do Dyzia.
Jak jesteś taki wrzechwiedzący to powiedz, który ośrodek wypoczynkowy nie ma kanalizacji. Ośrodki są kontrolowane zarówno przez Referat Ochrony Srodowiska oraz Straż Miejską.[/quote]


A były takowe i to dwa, dopiero w zeszłym roku w trybie pilnym uszczelniały szamba, był też przypadek dziwnych rur z nikąd...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greg



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Piszecie o jeziorze, o wielkich sprawach, ale od kogo my tu mamy wymagać? Urzędnicy Ochrony Środowiska są niekompetentni, prezentują naprawdę niski zasób wiedzy, nie tylko w zakresie obowiązków, jakie wykonują. Odbierają telefony np. przeżuwając (choć do ich wiadomości -ludzie to [b]chyba[/b] nie przeżuwacze i żwacze :D ) ostatnie kęsy drugiego śniadania czy lunchu, nie potrafią udzielić fachowej odpowiedzi na proste pytania, a już notorycznie cedują odpowiedzialność za wykonywane zadania na kogoś innego - odpowiadają np. - ja się tym nie zajmuję, to nie ja pisałam ten artykuł, itd., itp. (zwłaszcza jedna 'urzędniczka'). Choć prawdę mówiąc, znajomością pewnych zasad ortografii i interpunkcji niewiele ludzi w tym zakładzie pracy może się poszczycić. Może by tak zatrudnić np. jakiegoś korektora? Osobę, która poczyta najpierw i sprawdzi poprawność pisanych tekstów :lol: Jeśli macie ochotę, chętnie przytoczę "ciekawe fragmenty zdań i artykułów"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maniek



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
greg, a ktoś na forum zapewniał, że są kompetentni; a ciekawe fragmenty pism chyba wszyscy z chęcią poczytamy, ale wstaw w dziale Urząd; wszyscy pracownicy mają prawo do przerwy śniadaniowej, wtedy nie należy dzwonić, bo może to spowodować udławienie się urzędnika, wykaż się większą wyrozumiałością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xamil



Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
.......

Ostatnio zmieniony przez Xamil dnia Nie Lut 08, 2009 1:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beniu



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Maniek nie wiem co dałoby wymienianie poszczególnych nazwisk?!
Przecież zakłady mięsne nie są anonimowe :!:
Zgadzam sie, że przyczyniły sie one do pogorszenia stanu środowiska ale nie zgadzam sie z tym, że są głównym źródłem zanieczyszczenia jeziora!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona Główna // Jezioro Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group