Czy sława ma sznse na uzyskanie statusu uzdrowiska? - opinie

 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
sir_henry



Do³±czy³: 27 Kwi 2007
Posty: 3
Sk±d: w-ch

PostWys³any: Pi± Maj 04, 2007 9:29 pm    Temat postu: Czy sÅ‚awa ma sznse na uzyskanie statusu uzdrowiska? - opinie Odpowiedz z cytatem
[size=18][color=red]SÅ‚awa uzdrowiskiem??[/color][/size]

Jestem studentem trzeciego roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej o kierunku Turystyka i rekreacja. Na koniec tego roku przyszło mi pisać pracę licencjacką. W związku z tym, że jestem częstym bywalcem w Sławie, ochoczo wybrałem temat związany z tą, jakże urzekającą, miejscowością. Biorąc pod uwagę fakt, że moją specjalnością jest "Turystyka uzdrowiskowa" chciałem połączyć oby dwa aspekty, w wyniku czego powstał temat:

[color=red]Szanse miejscowości turystyczno- wypoczynkowej na uzyskanie statusu uzdrowiska na przykładzie Sławy[/color]

Chciałbym, drodzy forumowicze, abyście wyrazili swoje poglądy, opinie oraz różnorakie zdania na wyżej postawiony problem. Nie ukrywam, że w mojej pracy licencjackiej znajdą się podziękowania dla was- mieszkańców silnie ingerujących w życie kulturalne i społeczne miejscowości mającej w sobie potencjał uzdrowiskowy.

Z góry dziękuję za wyrażenie swojej, jakże ważnej dla mnie, opinii. chciałbym was, moi mili, zaprosić do udziału w ankiecie, którą aktualnie przygotowuję, a znajdzie się ona niebawem na forum.
GorÄ…co pozdrawiam - studenciak :D
_________________
"Espelacja mojej mentalności nie obliguje do konwersacji z Tobą z powodu wizualnych aspektów tej sprawy"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Sob Maj 05, 2007 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Status uzdrowiska polegałby na dodaniu do nazwy miejscowości słowa ZDRÓJ?
A kÄ…piele uzdrowiskowe to niby w Jeziorze?
Coś w tym jest, woda lecznicza w uzdrowisku Lądek Zdrój również bardzo śmierdzi.
A co dałby Sławie status uzdrowiska? Więcej turystów? Przecież i teraz jest ich zbyt dużo.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sir_henry



Do³±czy³: 27 Kwi 2007
Posty: 3
Sk±d: w-ch

PostWys³any: Pon Maj 07, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="maniek"]A kÄ…piele uzdrowiskowe to niby w Jeziorze?[/quote]

Kąpiele, mój drogi, odbywałyby się w drzemiących pod miejscowością wodach termalnych...tyle że trzeba jeszcze przeprowadzić odpowiednia badania m.in. nad mineralizacja tychże wód.

[quote]
A co dałby Sławie status uzdrowiska? Więcej turystów? Przecież i teraz jest ich zbyt dużo[/quote]

fakt. turysci sÄ…. ale kiedy ?? od czerwca do wrzesnia!! a status uzdrowiska daje miejscowosci to ze ruch turystyczny jest obslgiwany CALOROCZNIE!! wniosek : kasa przez caly rok, a nie tylko w sezonie letnim.

Pozdrawiam sceptykow!! :D
_________________
"Espelacja mojej mentalności nie obliguje do konwersacji z Tobą z powodu wizualnych aspektów tej sprawy"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pon Maj 07, 2007 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="sir_henry
Kąpiele, mój drogi, odbywałyby się w drzemiących pod miejscowością wodach termalnych...tyle że trzeba jeszcze przeprowadzić odpowiednia badania m.in. nad mineralizacja tychże wód.


fakt. turysci sÄ…. ale kiedy ?? od czerwca do wrzesnia!! a status uzdrowiska daje miejscowosci to ze ruch turystyczny jest obslgiwany CALOROCZNIE!! wniosek : kasa przez caly rok, a nie tylko w sezonie letnim.

Pozdrawiam sceptykow!! :D[/quote]

Drogi sir henry, wody geotermalne drzemią pod powierzchnią całej Polski, czyli każda miejscowość ma szansę na status uzdrowiska?
Nie wydaje Ci się, że prostszym pomysłem jest budowa w Sławie kilku kasyn gry, stworzenie takiego lubuskiego Las Vegas?
Wtedy jest gwarantowany całoroczny dopływ turystów z pieniędzmi, którzy nawet nie będą zwracali uwagi na stan Jeziora.
A młodzież jakie by miała perspektywy, zamiast na rzeźników, uczyliby się na krupierów i ochroniarzy.
Czyż nie jest to bardziej ciekawy i skuteczny pomysł na zarabianie pieniędzy w Sławie?
Zauważ, że w miastach przemysłowych nie są zakładane uzdrowiska, a Sława właśnie takim miastem jest. Obecność lasów i jezior jest w tym przypadku dość myląca.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sir_henry



Do³±czy³: 27 Kwi 2007
Posty: 3
Sk±d: w-ch

PostWys³any: Sob Maj 12, 2007 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote]
Wtedy jest gwarantowany całoroczny dopływ turystów z pieniędzmi, którzy nawet nie będą zwracali uwagi na stan Jeziora.[/quote]
Jezioro jezioro... czepiliście się go jak niewiadomo czego!! Jezioro wtedy byłoby dodatkową atrakcją turystyczna!! Natomiast pierwszorzędnym celem dla jakiego ludzie by przyjeżdzali byłby cel leczniczy, rekonwalescencyjny, klimatyczny!!
Jak mój drogi sie ustosunkujesz do tej tezy: skończy sie jezioro to skończy się sława.
[quote]
Zauważ, że w miastach przemysłowych nie są zakładane uzdrowiska, a Sława właśnie takim miastem jest. Obecność lasów i jezior jest w tym przypadku dość myląca.[/quote]

Wiesz może gdzie leży wałbrzych ?? a szczawno-zdrój?? w tym przypadku uzdrowisko jest wkomponowane w wałbrzych!! a jak dobrze pamietasz to w-ch jest( przynajmniej był) miastem typowo przemysłowo- wydobywczym !!

Pozdrawiam :D
_________________
"Espelacja mojej mentalności nie obliguje do konwersacji z Tobą z powodu wizualnych aspektów tej sprawy"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Ciekawostki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group