pytanko

 
To forum jest zablokowane, nie moesz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona Gwna // Urząd Miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
sprawiedliwy



Doczy: 27 Maj 2007
Posty: 3

PostWysany: Nie Maj 27, 2007 8:40 pm    Temat postu: pytanko Odpowiedz z cytatem
Szanowni Urzędnicy. Proszę mi wytłumaczyć jak to jest że wszystkie nabory ogłaszane przez Urząd wygrywają dotychczasowi pracownicy.
Jaki szanse ma osoba z zewnątrz ?
Mam wrażenie że nabór jest traktowany jako zło konieczne , ponieważ i tak wiadomo że "karty są już wcześniej rozdane" więc po co narażać innych na niepotrzebną fatygę i dodatkowe koszty , a przecież oferty kierowane są również dla osób bezrobotnych.:oops:
Pozdrawiam i czekam na rychłą odpowiedz.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
phpbbadmin
Site Admin


Doczy: 22 Sty 2007
Posty: 10

PostWysany: Pon Maj 28, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Odpowiadając „sprawiedliwemu” na pytanie w związku z naborem na stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Sławie informujemy, że sposób i kryteria naboru wynikają z ustawy o pracownikach samorządowych oraz z Regulaminu o naborze na wolne stanowiska urzędnicze wydanym Zarządzeniem Kierownika Urzędu - Burmistrza Sławy w dniu 1 września 2005r. nr 0152/28/2005 (do wglądu www.slawa.pl oraz www.slawa.pl/bip/). Osoby ubiegające się o zatrudnienie muszą bezwzględnie przestrzegać warunki naboru a co za tym idzie przedłożyć komplet dokumentów aplikacyjnych zgodnie z ogłoszeniem. Analizę dokumentów dokonuje Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem przez Burmistrza Sławy, której celem jest porównanie danych zawartych w aplikacji z wymaganiami formalnymi określonymi w ogłoszeniu. Jest to warunek konieczny, aby przejść do II etapu naboru jakim jest test i rozmowa kwalifikacyjna. W ostatnim naborze 8 osób zgłosiło swój udział do naboru z czego tylko 1 aplikacja spełniła wszystkie wymogi formalne, tym samym przeszła do II etapu naboru. Jednocześnie informujemy, że wszystkie osoby (w tym również pracownicy Urzędu Miejskiego) mają prawo przystąpić do naboru na wolne stanowisko w Urzędzie Miejskim w Sławie.
Prosimy wszystkie osoby, które w przyszłości będą składać swoje aplikacje do naboru, aby składały komplety dokumentów!!!
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email
slawianin



Doczy: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWysany: Czw Maj 31, 2007 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Odpowiadając phpbb admin- oczywiście każdy ma prawo przystąpić do naboru na wolne stanowisko urzędnicze
ale wybrany zostanie tylko ten z układów towarzysko-rodzinnych . I nie ośmieszajcie się twierdząc ,że tylko jedna osoba spełniła kryteria .Jakie kryteria -
śmiech na sali .
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
maniek



Doczy: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWysany: Sob Cze 02, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że Burmistrz, mając do wyboru jedną osobę spośród kilku, które spełniają kryteria, ma prawo do wyboru osobistego, ponieważ to on będzie z tą osobą współpracował. I nie ma w tym nic nagannego.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Marek



Doczy: 19 Maj 2007
Posty: 39
Skd: SŁAWA

PostWysany: Sob Cze 02, 2007 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Kryteria towarzysko-rodzinne mogą być brane pod uwagę pod warunkiem, że osoby wybrane na stanowiska państwowe spełniają kryteria formalne - przygotowanie zawodowe, studia kierunkowe, nie mówiąc o zdanej maturze. Jeśli kryteria formalne nie zostały spełnione, to mamy do czynienia z sitwą.

Mam nadzieję, że Sława jest od tego wolna?
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
slawianin



Doczy: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWysany: Sob Cze 02, 2007 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie Sława nie jest wolna od układów.
Bardziej się tu liczy matura gertychowska niż studia
Jak interpretować fakt ,że żona jest sekretarką męża w szkole, a córka pilnuje dowozu dzieci do tej szkoły
czy córka przejmuje stanowisko głównej księgowej po matce w wodociągach i kanalizacji, a jedyną która spełnia kryteria na stanowisko księgowej-kasjer jest
bratanica męża kadrowej z gminy.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
maniek



Doczy: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWysany: Nie Cze 03, 2007 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Sugerujecie, że w Sławie występuje nepotyzm?
A co w tym dziwnego?
Kto ma dostawać pracę, jacyś obcy ludzie?
A jak ma się Burmistrz odwdzięczać za poparcie w wyborach?
Jest to normalne zjawisko, występujące w społecznościach mało rozwiniętych. Sława jest dopiero na początku drogi do społeczeństwa obywatelskiego. Tutaj elitą są dawni milicjanci oraz sekretarze pzpr.
Brakuje nam tzw. odwagi obywatelskiej, a tego szkoły nie nauczają, niestety.
Nie żyjemy w jakimś cywilizowanym, zachodnim kraju, tylko w Polsce.
Może za kilkadziesiąt lat to sie zmieni, ale nie szybciej.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
aneta_b1



Doczy: 15 Lut 2007
Posty: 46

PostWysany: Nie Cze 03, 2007 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
jak tak to wszystko czytam to na miejscu naszego Urzedu byloby mi glupio i wstyd ze obywatele naszej miesciny tak o nim wypisuja..moze to ich cos nauczy..hmm :roll:
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
karolka



Doczy: 01 Cze 2007
Posty: 1

PostWysany: Pon Cze 04, 2007 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ja dodam tylko, że przypadkiem starałam się o to stanowisko, nie spełniłam wymogów formalnych, nie mam udokumentowanego doświadczenie zawodowego, ale trudno posiadać świadectwo pracy jak się jeszcze pracuje, ale tego chyba nie doczytano w moim cv, a poza tym ponoć nie zdałam listu motywacyjnego, otóż zdałam moim przeoczeniem mogło być to, że w nagłówku tegoż pisemka nie napisałam, że jest to list motywacyjny. No i to tyle - wymogi formalne nie spełnione/ale fakt to moje przeoczenie bo zabrakło jeszcze dwóch dokumentów;)zaświadczenia o stanie zdrowia oczywiście nie jest to określone w wymaganych dokumentach za pozwoleniem administratora strony:
"4. Wymagane dokumenty:
a) list motywacyjny,
c) dokument poświadczający wykształcenie (kserokopia dyplomu lub zaświadczenia o stanie odbytych studiów),
d) kwestionariusz osobowy,
e) kserokopie innych dodatkowych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach."

i tego nieszczęsnego kwestionariusza:).
Pozdrawiam.
_________________
karolka
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
Marek



Doczy: 19 Maj 2007
Posty: 39
Skd: SŁAWA

PostWysany: Pon Cze 04, 2007 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="slawianin"]Nie Sława nie jest wolna od układów.
Bardziej się tu liczy matura gertychowska niż studia
Jak interpretować fakt ,że żona jest sekretarką męża w szkole, a córka pilnuje dowozu dzieci do tej szkoły
czy córka przejmuje stanowisko głównej księgowej po matce w wodociągach i kanalizacji, a jedyną która spełnia kryteria na stanowisko księgowej-kasjer jest
bratanica męża kadrowej z gminy.[/quote]

Nie wiem czy do bycia sekretarką czy pilnowania dowozów potrzebne są jakieś specjalne zaświadczenia. Uważam, że osoba posiadająca wyższe wykształcenie i kilka fakultetów, lecz z zewnątrz, może się nie sprawdzić na stanowisku, które ponad wykształcenie wymaga bardziej znajomości lokalnych realiów i problemów.

Podobnie jest z wodociągami i kanalizacją. Rozumiem, że spełniających kryteria było kilku, ale stanowisk zdecydowanie mniej? Czy w tym przypadku wystarczy kurs zawodowy czy potrzebny jest dyplom AE?
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
mag



Doczy: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWysany: Pi Cze 15, 2007 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie Sława nie jest wolna od układów, ale nikt nie pisze o osobach zatrudnionych w drodze konkursu, z zewnątrz z poza układów, a są też takie.
Jeśli chodzi o poświadczenie doświadczenia zawodowego to nikt nie powiedział, że to mają być świadectwa pracy, wystarczy umowa o pracę, którą się posiada lub zaświadczenie od pracodawcy, że od tylu i tylu lat jest się zatrudnionym na takim stanowisku w danym zakładzie.
Wszyscy na Urząd narzekają, ale wielu chciałoby w nim pracować. to bardzo ciekawe zjawisko.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
slawianin



Doczy: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWysany: Pi Cze 15, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mag w miejscowościach małych, urzędy są intratnym miejscem pracy, dlatego nie dziw się, że ludzie chcą tam pracować.
Dlaczgo mielibyśmy pisać o osobach zatrudnionych prawidłowo, to powinna być norma, a nie jakiś nadzwyczjny stan . Tak powinien działać urząd ,
profesjonalnie, bez układów i dla dobra nas wszystkich,
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
mag



Doczy: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWysany: Pon Cze 18, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Dlatego, że takie są, a z tego typu wypowiedzi wynika, że wszyscy w Urzędzie zatrudnieni są po znajomości. Tylko tyle.
Powrt do gry
Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
To forum jest zablokowane, nie moesz pisa dodawa ani zmienia na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona Gwna // Urząd Miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group