Zespół Ekspertów - czy już powołano?

 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Jezioro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pi± Lip 06, 2007 9:47 am    Temat postu: Zespół Ekspertów - czy już powoÅ‚ano? Odpowiedz z cytatem
A jeśli powołano, to może ktoś podać pełen skład?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pon Lip 09, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Brak odpowiedzi świadczy chyba o jakimś opóźnieniu.
Ale to chyba już standard działań w sprawie jeziora.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Sro Lip 18, 2007 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
prof. Michał Stosik - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
dr Jerzy Tonder - Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
mgr inż. Wojciech Konopczyński - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
prof. Ryszard Gołdyn -Instytut Biologii Środowiska
prof. Ryszard Wiśniewski - Uniwersytet w Toruniu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Czw Lip 19, 2007 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]

Podobno Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska
będą zlikwidowane to dwóch prof.ubędzie, więc może jakiś doc.by się przydał, tylko od tytułów jezioro nie będzie czystsze.
z poważaniem mgr inż.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Nie Lip 22, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Na razie WFOÅšiGW nie sÄ… likwidowane.
Rozumiem Sławianninie, że wszystko Ci przszkadza. Gdyby członkowie zespołu tytułów nie mieli to pewnie też byś się przyczepił. Trudno, niektórzy nic ponad narzekanie robić nie potrafią.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Lip 23, 2007 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]Na razie WFOÅšiGW nie sÄ… likwidowane.
Rozumiem Sławianninie, że wszystko Ci przszkadza. Gdyby członkowie zespołu tytułów nie mieli to pewnie też byś się przyczepił. Trudno, niektórzy nic ponad narzekanie robić nie potrafią.[/quote]

Wiem ,że mnie popierasz bo potrafisz myśleć i wiesz też dobrze ,że nie chodzi tu o tytuły naukowe, bo osoby z tytułami są z reguły teoretykami, a jak mawiał nasz były Prezydent nam trza praktyków .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Sro Sie 01, 2007 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ale ten zespół ma tylko określić warunki do napisania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Ponieważ stworzenie dokumentacji rekultywacji jeziora musi być objęte procedurą przetargową. Do przetargu potrzeba mieć właśnie SIWZ, który mówi potencjalnemu wykonawcy co chcemy osiągnąć. Po to jest ten zespół nikt w gminie nie jest w stanie sam napisać takiej specyfikacji. uważam, że to bardzo dobrze, że burmistrz opiera się na autorytetach, z których wielu jest praktykami (jeśli nie wszyscy), a nie na własnej intuicji.
Nie zgodzę się również z twierdzeniem, że osoby z tytułami są zazwyczaj teoretykami. Nie w tej dziedzinie. Żeby w ochronie środowiska zostać doktorem czy profesorem to trzeba prowadzić badania naukowe na 'żywych organizmach', a nie tylko na próbkach w laboratorium.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pi± Sie 03, 2007 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]

W laboratoriach też są żywe organizmy.
W niektórych jest ich nawet wiele .
Ciekawe jest to , że my nie wiemy sami w Sławie co chcemy osiągnąć i musi nam to podpowiedzieć grono ekspertów / tak wynika z Twojej wypowiedzi !/.

No proszę , ochrona środowiska to jakaś dziedzina nauki , gdzie obowiązują inne prawa i obowiązki dla chcących robić karierę naukową. Chyba się zagalopowałaś Mag
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Brak słów. To może Ty mi powiesz... oczywiście oczekuję konkretnych parametrów a nie żałosnego "jezioro ma być czyste".
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]
Jeżeli stwierdzenie "jezioro ma być czyste" jest żałosne, to nie obraź się ale mogę to samo powiedzieć o Tobie.
A swoją drogą to można by spytać kilka osób miejscowych / Pan Rosler czy dzierżawca jeziora/
napewno wiedzą więcej o stanie Jeziora Sławskiego niż
grono ekspertów z daleka .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wyobraź sobie, że Pan Rosler wie doskonale, że taki zespół jest powołany, ponieważ współpracowano z nim przy ustalaniu składu. Nie ja jestem żałosna i nie życzę sobie tego typu określeń, ale "jezioro ma być czyste" jest żałosne, bo niczego nie precyzuje. Co to znaczy, że ma być czyste? to znaczy jakie ma mieć wskaźniki? Jeżeli wiesz to napisz, a nie piszesz mi, że jestem żałosna.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[/quote]

Jezioro jest akwenem wodnym, więc określenie czyste jezioro dotyczy czystości wody.
Zajrzyj do Dz.U. NR 32, POZ. 284 Z 2004 R., a dowiesz się wszystkiego o wskażnikach, monitoringu i
interpretacji wyników. Miłej lektury.
A swojÄ… drogÄ… czy Ty jesteÅ› rzecznikiem Referatu Ochrony Åšrodowiska ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Wto Sie 07, 2007 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie jestem rzecznikiem referatu środowiska, nie jestem tam zatrudniona. Interesują mnie pewne sprawy i to wszystko. Widzę je trochę inaczej niż Ty, ale uważam, że to akurat dobrze, ponieważ forum jest po to aby dyskutować.
Wracając do tematu czystości jeziora, to wiem, że są pewne rozporządzenia, niestety wiem też, że to nie da rady tak po prostu. Chciałabym wiedzieć, co w tym złego, że powołano zespół ekspertów? Gdyby go nie powołano i ktoś popełniłby błąd to byłoby fatalnie przede wszystkim dla jeziora, a tak prawdopodobieństwo wystąpienia błędów jest o wiele mniejsze.
Na prawdę nie rozumiem zarzutów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Wto Sie 07, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]Nie jestem rzecznikiem referatu środowiska, nie jestem tam zatrudniona. Interesują mnie pewne sprawy i to wszystko. Widzę je trochę inaczej niż Ty, ale uważam, że to akurat dobrze, ponieważ forum jest po to aby dyskutować.
Wracając do tematu czystości jeziora, to wiem, że są pewne rozporządzenia, niestety wiem też, że to nie da rady tak po prostu. Chciałabym wiedzieć, co w tym złego, że powołano zespół ekspertów? Gdyby go nie powołano i ktoś popełniłby błąd to byłoby fatalnie przede wszystkim dla jeziora, a tak prawdopodobieństwo wystąpienia błędów jest o wiele mniejsze.
Na prawdę nie rozumiem zarzutów.[/quote]

W moich wypowiedziach nie było żadnych zarzutów
stawianych Tobie.
Czy ty wogóle nie masz poczucia humoru i dystansu
do sprawy.
Wymieniłaś skład zespołu ekspertów i w oczy rzucają się tytuły . Zespół został powołany to już wiemy ale
co zrobił tego już nie piszesz .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Sro Sie 08, 2007 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Musisz poczekać. I nie wypalaj mi tu z poczuciem humoru, bo teraz nie wyłgasz się obróceniem wszystkiego w żart.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Jezioro Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group