jednak nie wszyscy są wykształceni, czy mi się tylko wydaje?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // UrzÄ…d Miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
sprawiedliwy



Do³±czy³: 27 Maj 2007
Posty: 3

PostWys³any: Pon Wrz 17, 2007 7:19 pm    Temat postu: jednak nie wszyscy sÄ… wyksztaÅ‚ceni, czy mi siÄ™ tylko wydaje? Odpowiedz z cytatem
Droga Mag! Chciałbym Ci pogratulować cudownego artykułu pt. " 68 rocznica agresji radziackiej na Polskę". Jak powszechnie wiadomo słyniesz ze wspaniałych postów na tym forum oraz z artukułów na oficjalnej stronie miasta oraz że jako profesjonalny " rzecznik prasowy" zaraz po każdej imprezie, dziergasz prędko na klawiaturze.
Pozwól miła, że chociaż troszkę Cię zacytuję "(...)
Z tej okazji [color=red]Zespkół Ponadgimnazjalnych [/color]przygotował program artystyczny przybliżający tamte wydarzenia. [color=red]Brmistrz[/color] Sławy odznaczył Krzyżem Zesłańców [color=red]Sybir[/color] (...)"
Kochaniutka gratuluję jak zwykle powaliłaś wszystkich! :oops:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Wrz 17, 2007 11:40 pm    Temat postu: Re: jednak nie wszyscy sÄ… wyksztaÅ‚ceni, czy mi siÄ™ tylko wyd Odpowiedz z cytatem
[quote="sprawiedliwy"]

Również gratuluję i dodam, że bardzo podoba mi się
zdanie cyt," Pod pomnikiem nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów". Nastąpić to można komuś na odcisk,
a jak się uroczyście składa kwiaty to już moja wyobraźnia tak daleko nie sięga .
Może lepiej napisać: Podczas uroczystości pod pomnikiem złożono kwiaty . Prosto, jasno na temat.
Jeżeli ten tekst napisała Mag to zna język angielski i polski w stopniu miernym .
Przecież nie każdy musi być publicystą , można też przy dobrych układach redagować stronę Sławy,
a jak to wychodzi każdy widzi.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Wto Wrz 18, 2007 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jak już odpowiedziałam Sprawiedliwemu w wiadomości prywatnej nie ja jestem autorką tego tekstu (swoje teksty podpisuję, zgodnie z wolą uczestników forum) mimo wszystko za błędy przepraszam.Osoba, która go zamieściła została upomniana. Błędy zobaczyłam z samego rana jak tylko miałam czas wejść na stronę internetową. Zostały poprawione. Jeszcze raz przepraszam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Wto Wrz 18, 2007 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ale jazz! Teraz już zaczynam się dobrze bawić - komentarze Sławianina i Sprawiedliwego są naprawdę dobre i trafne. Nie trzeba być polonistą ani żadnym innym językowcem, żeby z trudem czytać informacje autorstwa Mag. Możesz Mag więc śmiało podpisywać się pod tekstami zarówno w języku polskim, jak i angielskim, bo i tak wszyscy już wiedzą kim jesteś :). A dla zainteresowanych tematem dodam - w kalejdoskopie ciekawej twórczości :lol: Mag czeka nas jeszcze niejedna powalająca wpadka językowa. A Ty Mag podpisuj, zgodnie z obietnicą, swoje teksty - w obu językach! Good luck!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Wto Wrz 18, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]

Sorki, nie czytam prywatnych wiadomości Sprawiedliwego. Teraz już wiem , że to nie Ty .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Sro Wrz 19, 2007 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag]

Po dokładnym przeczytaniu Twojej odpowiedzi nurtują
mnie takie pytania:
- czy osoba upomniana/tylko !/otrzyma premiÄ™ ?
- czy osoba tak fatalnie pisząca może pracować
w Urzędzie Miasta ?
- od kogo ta osoba otrzymała upoważnienie do
pisania na oficjalnej stronie SÅ‚awy?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sprawiedliwy



Do³±czy³: 27 Maj 2007
Posty: 3

PostWys³any: Sro Wrz 19, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]

Droga mag! Jak Ty pięknie potrafisz obrócić kota ogonem! Dowiedziałem się dzisiaj, że osoba, która napisała ten artykuł podlega w drodze służbowej bezposrednio pod Ciebie! Więc jak można śmiało wywnioskować za artykuł jednak odpowiadasz Ty jako jej przełożona.Jak widać lubisz mieć czyste rączki, zresztą nie dziwie się Tobie bo dobrze mieć woła na którego można wszystko zwalić.
Radzę Ci wytłumacz koleżance , że powinna coś z tym zrobić bo to jest jej chleb, albo oddaj tę "fuchę" bardziej odpowiedzialnej osobie.
Trochę wstyd, że takie artykuły idą w świat!!! :lol:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Pi± Wrz 21, 2007 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="slawianin"]czy osoba tak fatalnie pisząca może pracować w Urzędzie Miasta ?[/quote]

Oczywiście, że może. Myślicie, że jeśli ktoś napisał "Brmistrz" na komputerze, to znaczy, że na kartce też tak napisze? Może po prostu była to osoba mniej obeznana na komputerze i tyle.

Do slawianin i sprawiedliwy:

Jak już chcecie cytować kogoś wypowiedź, to zamykajcie tag cytowania i wklejajcie tekst pomiędzy nimi. Samo [b][quote="mag"][/b] nie wystarczy, skąd skrypt ma wiedzieć, o którą wypowiedź użytkownika chodzi?

Prawdłowo powinno być tak:

[code:1][quote="mag"]Cytowany tekst[/quote][/code:1]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pi± Wrz 21, 2007 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="Xamil"]

Dzięki za świetne rady, ale będę odpowiadać jak mi wygodnie, a bardziej inteligentne osoby będą wiedziały o co mi chodzi .
Ty Xamil piszesz fatalnie na komputerze i na kartce,
nie pisze siÄ™ kogoÅ› wypowiedzi tylko czyjeÅ› wypowiedzi.
Zamiast pouczać innych , poucz się sam i jeśli jeszcze nie pracujesz w Urzędzie Gminy to w Sławie masz ogromne szanse, umiesz wklejać, cytować, kodować, a to jest podstawowa umiejętność. Posługiwanie się językiem polskim to już umiejętność dodatkowa i mało pożądana .
Życzę sukcesów - może w Referacie Ochrony Środowiska?!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Sob Wrz 22, 2007 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="slawianin"][quote="Xamil"]

Dzięki za świetne rady, ale będę odpowiadać jak mi wygodnie, a bardziej inteligentne osoby będą wiedziały o co mi chodzi .[/quote]

A co z tymi mniej inteligentymi? :wink:

Moim zdaniem takie cytowanie jest bez sensu.Spójrz, jak to wygląda.

[quote="slawianin"]nie pisze siÄ™ kogoÅ› wypowiedzi tylko czyjeÅ› wypowiedzi.[/quote]

Dzięki za podpowiedź.

[quote="slawianin"]Zamiast pouczać innych , poucz się sam i jeśli jeszcze nie pracujesz w Urzędzie Gminy to w Sławie masz ogromne szanse, umiesz wklejać, cytować, kodować, a to jest podstawowa umiejętność. Posługiwanie się językiem polskim to już umiejętność dodatkowa i mało pożądana .
Życzę sukcesów - może w Referacie Ochrony Środowiska?![/quote]

Chyba nie skorzystam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Sob Wrz 22, 2007 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="Xamil"]
A co z tymi mniej inteligentymi? :wink: [/quote]

Też sobie poradzą -spoko!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
SÅ‚awianin



Do³±czy³: 10 Mar 2007
Posty: 12
Sk±d: SÅ‚awa

PostWys³any: Pon Lis 05, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="greg"]Ale jazz! Teraz już zaczynam się dobrze bawić - komentarze [b]Sławianina[/b] i Sprawiedliwego są naprawdę dobre i trafne. Nie trzeba być polonistą ani żadnym innym językowcem, żeby z trudem czytać informacje autorstwa Mag. Możesz Mag więc śmiało podpisywać się pod tekstami zarówno w języku polskim, jak i angielskim, bo i tak wszyscy już wiedzą kim jesteś :). A dla zainteresowanych tematem dodam - w kalejdoskopie ciekawej twórczości :lol: Mag czeka nas jeszcze niejedna powalająca wpadka językowa. A Ty Mag podpisuj, zgodnie z obietnicą, swoje teksty - w obu językach! Good luck![/quote]

Nie brałem udziału w owej dyspucie :wink:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Lis 05, 2007 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Witam ponownie Mag. Strasznie długo trzeba było czekać na jakiś 'ciekawy' artykuł, ale w końcu jest. Udał się Tobie Mag ten artykuł o spotkaniu w sprawie zlotu caravaningowego, podobnie jak '...członkowie zarządu udali się na stadion miejski ... a nastepnie udali się [b]na[/b] Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak oni się tam udali? Możesz podać jakieś szczegóły? To musiało być bardzo ciekawe! :D :D :D Pewnie wielu z nas - zwykłych zjadaczy chleba - chętnie by to zobaczyło :D To teraz kilka uwag dotyczących zasad interpunkcji w języku polskim (domniemam, że w j. angielskim już wszystko wiesz, więc szkoda tracić czasu...) :D Czy słyszałaś kiedyś o tym, że w zdaniach złożonych stosuje się taki wynalazek o nazwie przecinek??? Np. 'Członkowie Zarządu Federacji uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Sławy[b], [/b] (tu powienien być pierwszy przecienk) po czym udali się na stadion miejski[b], [/b] (tu kolejny) gdzie nastąpi uroczyste otwarcie Zlotu...Następnie udali się na Ośrodek Sportu i Rekreacji[b], [/b] (tu znowu przecinek) gdzie Zlot ma się odbyć...
A w tym zdaniu - W czasie wizyty zdano relację z działań, jakie podjęto aby imprezę wypromować w Polsce i za granicą oraz z prac jakie poczyniono w celu ulepszenia infrastruktury na terenie OSiR-u -
to już sama spróbuj poszukać miejsc, w których w dobrym tonie byłoby umieścić ten podstawowy znak interpunkcyjny! Ambitna jesteś, poradzisz sobie. I taka mała rada na przyszłość - w takich tekstach lepiej wyglądają zdania proste, krótkie, z jednym orzeczeniem, tym bardziej jeśli wiesz, że masz kłopoty z poprawnym skonstruowaniem zdania złożonego w języku polskim :D Powodzenia.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
SÅ‚awianin



Do³±czy³: 10 Mar 2007
Posty: 12
Sk±d: SÅ‚awa

PostWys³any: Wto Lis 06, 2007 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
greg chyba przesadzasz ... :?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Witam Sławianina, być może wydaje Ci się, że przesadzam, ale to z pewnością dlatego, że od siebie wymagam dużo, nawet bardzo dużo, chylę czoła przed krytyką osób ode mnie mądrzejszych, w wielu dziedzinach lepszych, pytam o radę fachowców, jeśli się na czymś nie znam i nie mam w zwyczaju wypowiadać się na tematy, o których nie mam pojęcia. To właściwie tyle jeśli chodzi o komentarz o moim przesadzaniu. Poza tym, nie wiem czy czytelnicy forum, albo inaczej - czy osoby zainteresowane działalnością urzędu wiedzą, jak wygląda praca naszych urzędników, nad czym ślęczą całymi godzinami, w co się angażują? Jeśli nie wiecie, zaglądnijcie do poratlu, który stał się teraz hitem wśród młodych i starszych, wykształconych bardziej i mniej... Naprawdę wiele ciekawych rzeczy o działalności naszych urzędników (broniących się 'rękoma i nogami' przed każdą formą krytyki) można się dowiedzieć, pooglądać, przeczytać na forum...a to wszystko udaje im się godzić ze służbowymi obowiązkami, w godzinach pracy...genialne! ...albo żenujące :(
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // UrzÄ…d Miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group