Poszukuje informacji na temat sławy w latach 1918-1945

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona Główna // Inne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniolg



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:17 pm    Temat postu: Poszukuje informacji na temat sławy w latach 1918-1945 Odpowiedz z cytatem
Witam
Ostatnio trafiła mi sie książka Sława Zarys dziejów Opracowana przez zespół pod redakcją Wojciecha strzyżewskie .Swietnie napisana z tego co wiem w niskim nakładzie .

Dopatrztyłem sie w niej żródeł z: "Nasz Sława" niewiem czy to miesięcznik czy kwartalnik Ale w poszególnych numerach dotyczyła jakieś innej okolicznej miejscowości.
1.)CZy jest miejsce lub sklep w Sławie albo biblioteka w ktorej można przejrzeć, kupić lub zkskerować poszczególne zródła
Interesuję sie historią Sławy . i okolic

2. Mam pomysł.
Zawsze podczas rodzinnych spotkań opowiada sie o ciekawych wydarzeniach historycznych, ciekawych miejscach związanych albo ze Sławą albo z jej okolicą.
Może ktoś bedzie chciał sie tym podzielić z innymi.

PO :D zdrawiam Aniolg
aniolg@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek



Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 39
Skąd: SŁAWA

PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ja wiem, tylko tyle, że za okupacji w Sławie i Przybyszowie istniały obozy pracy (zagłady?) będące filią Gross Rossen, no i trochę tego, co można zobaczyć tu:

[img]http://www.slawa.pl/UserFiles/Image/slaw_okol/ksiazka2.jpg[/img]

Również chętnie bym coś poczytał, byleby nie po niemiecku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniolg



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
witam
Co do obozu z tego co sie oriętuje to sie znajdował na pólnoc od starego strącza jakieś 1,5 Przetymywane były tam więźniarki rosyjskie .Warunki były fatalne. W styczniu 1945 roku ewakuowano obóz i cześć z wieżniarek została zamordowna strzałem w tył głowy pod wsią Spokojna.Jednej z wieźniarek chaniebnego mordu udało sie przeżyć.Przeczekała aż przyjdą rosjanie Wieleniu czy Wiewie ukrywała się w polskiej rodzinie Wiele więźniarek umieroło z zimna , wycięczenia,tyfus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona Główna // Inne tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group