zakłady mięsne

 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Jezioro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Nie Lis 11, 2007 7:55 pm    Temat postu: zakÅ‚ady miÄ™sne Odpowiedz z cytatem
Beniu napisał cyt. "Przecież zakłady mięsne nie są anonimowe
Zgadzam sie, że przyczyniły sie one do pogorszenia stanu środowiska ale nie zgadzam sie z tym, że są głównym źródłem zanieczyszczenia jeziora!!"

No i nie miał racji , Burmistrz zwołał posiedzenie
dyscyplinujące zakłady mięsne bo ! UWAGA - któryś zakład wpuścił nieoczyszczone wstępnie ścieki do
kanalizacji miejskiej i z tego powodu oczyszczalnia
nie odda inwestycji w termine, a być może straci dotacje unijne.
Oczywiście nikt nie wie , który zakład mięsny położył
inwestycjÄ™ oczyszczalni na Å‚opatki.
To wszystko jest tak ładnie ułożone, żeby wszyscy narzekali, Burmistrz dyscyplinował, a winnego jak nie
ma, tak nie ma.
Bo winnego / jak króliczka /należy gonić, ale nie koniecznie złapać .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pon Lis 12, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
sławianin, a wiesz może, czy Burmistzr zawiadomił Policję o tym przestępstwie?
Prawdopodobnie jest to przykład na przestępstwo doskonałe, ponieważ nikt(policja, straż miejska) nie jest w stanie sprawdzić kanalizacji i stwierdzić skąd poszło zanieczyszczenie, bo przecież szwędanie się po kanałach jest poniżej godności człowieka.
Ten SamorzÄ…d od kilku lat skutecznie prowadzi politykÄ™ samounicestwienia Gminy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Lis 12, 2007 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="maniek"]

Nie wiem, ale raczej nie zawiadomił, ponieważ nie wie kogo może obciążyć, a może wie tylko niechce powiedzieć ?!
Wszyscy, którzy "wieszają psy " na włascicielach
dzikich szamb odprowadzających ścieki do jeziora, nie zdają sobie tak naprawdę sprawy z tego, jakim potencjałem ścieków dysponują każdego dnia zakłady produkcyjne. Uważam, że głównymi sprawcami obecnego stanu jeziora są zakłady mięsne i pojedynczy właściciele domów, a nawet ośrodki wypoczynkowe
nie są w stanie dorównać im wielkością odprowadzanych ścieków i składem chemicznym tych ścieków . Jeden spust nieoczyszczonych ścieków załatwił nową oczyszczalnię , a jezioro przez wiele lat było nimi dewastowane .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To są właśnie skutki braku Planu Rekultywacji Jeziora, ludzie i firmy po prostu nie wiedzą, jak się zachować.
Ale Burmistrz czuwa, już przecież pouczył potencjalnych sprawców, i pogroził nawt paluszkiem. :wink:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="maniek"

Nie wiem co robią pracownicy ochrony środowiska w urzędzie, a szczególnie jeden /ten z maturą giertychowską/, którzy wraz ze strażą miejską nakładają mandaty jak przeleje się szambo,
ale nie potrafą zidentyfikować zakładu mięsnego,
który naruszył dyscyplinę ściekową i podłożył świnię
oczyszczalni ścieków.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Wto Lis 13, 2007 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Ten z "maturą" to taki duży blondynek?
Bo jeśli tak, to ja wiem co on robi; kiedyś z ukrycia sfotografował przyczepę ze śmieciami na moim podwórku, a po kilku dniach przyjechał, już legalnie, i powiedział, że on ma dowód na przestępstwo, znaczy zdjęcie przyczepy :wink:
Mądry to on nie jest. Ale cóż, taka Gmina....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
umros



Do³±czy³: 05 Kwi 2007
Posty: 4

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze.- za moich czasów nie byÅ‚o amnestii Giertycha ( może za Twoich czasów byÅ‚a i dlatego utkwiÅ‚o Ci to w pamiÄ™ci ) ale nie sÄ…dzÄ™ żeby nawet taka matura dla Ciebie byÅ‚a dość Å‚atwa. 
Po drugie. – Jeżeli chodzi Ci o TwojÄ… przyczepÄ™ ze Å›mieciami. To jestem bardzo ciekaw co z nimi zrobiÅ‚eÅ›, bo zgodnie z UstawÄ… utrzymania czystoÅ›ci i porzÄ…dku w gminach wÅ‚aÅ›ciciel nieruchomoÅ›ci jest obowiÄ…zany do udokumentowania obowiÄ…zku dotyczÄ…cego zbierania i pozbywania siÄ™ odpadów komunalnych poprzez przedstawienie umowy na korzystanie z usÅ‚ug wykonywanych przez zakÅ‚ad bÄ™dÄ…cy gminnÄ… jednostkÄ… organizacyjnÄ… lub przedsiÄ™biorcÄ™ posiadajÄ…cego zezwolenie na prowadzenie dziaÅ‚alnoÅ›ci w zakresie odbierania odpadów komunalnych od wÅ‚aÅ›ciciela nieruchomoÅ›ci (Ty takiego nie posiadasz )

W związku z powyższym nie ma możliwości, aby właściciel nieruchomości swoje odpady komunalne sam transportował na składowisko odpadów.

W zaÅ‚Ä…czeniu przesyÅ‚am link ze zdjÄ™ciami Twojej przyczepy niech wszyscy czytelnicy forum CiÄ™ oceniÄ…. I może zrozumiejÄ… jaki naprawdÄ™ jesteÅ› EKOLOG .

[img]http://and-s.internetdsl.pl/eko/IMG_0179.jpg[/img]
[img]http://and-s.internetdsl.pl/eko/IMG_0178.jpg[/img]

WiÄ™c nie wypowiadaj siÄ™ na temat ochrony Å›rodowiska bo sam o nie dbasz. Dobra rada dla Ciebie zacznij od siebie a nie wytykaj innym. 

Po trzecie.- Jeżeli chodzi o przelewanie siÄ™ nieczystoÅ›ci ciekÅ‚ych na zakÅ‚adzie, to taki fakt jest karalny i niedopuszczalny. Tak samo osoba fizyczna ma obowiÄ…zek utrzymywać urzÄ…dzenia do gromadzenia nieczystoÅ›ci ciekÅ‚ych (zbiornik bezodpÅ‚ywowy) w należytym stanie technicznym i nie dopuÅ›cić do jego przelania. 
Po czwarte.- Jeżeli chodzi o ten zakÅ‚ad, który niby „podÅ‚ożyÅ‚ Å›winie” nowej oczyszczalni Å›cieków w SÅ‚awie – ZostaÅ‚y wyciÄ…gniÄ™te daleko idÄ…ce konsekwencje w tym kierunku. Å»aden z UrzÄ™dników i Strażników Miejskich nie musi wchodzić do sieci kanalizacji doprowadzajÄ…cej nieczystoÅ›ci ciekÅ‚e do oczyszczalni, ponieważ wszystkie zakÅ‚ady posiadajÄ… aparaty mierzÄ…ce zawartoÅ›ci Å›cieków odprowadzanych do kanalizacji a dalej do oczyszczalni. A już w przyszÅ‚ym miesiÄ…cu każdy zakÅ‚ad bÄ™dzie monitorowany (jego Å›cieki).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Czw Lis 15, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To jednak trafiłem. :wink:
Podziękowania za tak obszerną wypowiedź, juz sadziłem , że tego forum nikt nie czyta..
Urzędniku umros, w Twojej wypowiedzi jest więcej niedomówień niż informacji. Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Jakie konsekwencje wyciągnął Burmistrz wobec winnego zakładu?
2. Czy można podać nazwę tego zakładu, skoro wina jest bezdyskusyjna?
3. Czy "aparaty mierzące zawartości ścieków odprowadzanych do kanalizacji a dalej do oczyszczalni" - to nie jest to samo co monitoring?
A może macie zamiar kamerki w kanalizacji zamontować?
4. Odnośnie marnowania czasu przez pracowników Ochrony Środowiska,
po drodze do posesji z przyczepą, przejeżdżałeś Urzędniku obok czterech posesji, które absolutnie nigdy nie wywoziły nieczystości płynnych, a mają szamba. Rozumiem, że wobec braku donosu, Urzędnik nie ma obowiązku sprawdzenia nieruchomości w tym zakresie?
5. Też mam zdjęcie osoby fotografującej moją posesję; zrobiłem bo myślałem, że to jakiś złodziej, dopiero Policja mi wyjaśniła, że to nie złodziej i przestępca, tylko Urzędnik.
6. Urzędniku, śmieci legalnie pojechały na wysypisko śmieci w Krzepielowie, dostały legalne pokwitowanie przyjęcia, i została zrobiona legalna opłata za nie.( do sprawdzenia u właściciela śmieci, czyli nie u mnie) Dziwne jedynie jest to, że wysypisko w Krzepielowie jest ponoć nielegalne, ale od pół roku nikt mi tego nie potrafi wytłumaczyć.
7. Urzędniku, nie oceniaj ludzi po przyczepach.
8. Urzędniku, a może byś przygotował program wywozu z wiosek śmieci wielkogabarytowych? Powiedzmy raz w miesiącu jedzie duży samochód i zabiera graty? Bo patrząc na okolice wiosek, to nikt się nie przejmuje zakazem śmiecenia.
9. Urzędniku, do bani ze mnie ekolog. Mam pismo, już archiwalne, sprzed kilkunastu lat, w którym proszę o zajęcie się problemem nielegalnego spuszczania szamba do rowu.
A po tych kilkunastu latach sprawa powraca jak bumerang, i jednym ze sprawców jest Urzędnik, ale już inny.
Po prostu, do bani ze mnie ekolog.....
Ps. Zdjęcia nie zamieszczę, bo obok siedzi kapuś, a może to jest Tajny Współpracownik???????
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Nie Lis 18, 2007 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="umros"]

Jak to "niby zakład podłożył świnię" , uważasz że to był żart , bo wydawało się , że to bardzo poważna sprawa. Burmistrz grzmiał w Gazecie Lubuskiej i nie wiedział kto dopuścił się przestępstwa . Ty wiesz i nie poinformowałeś Burmistrza ? to za co on ci płaci ??

Oczywiście, że osoby fizyczne powinny pilnować , aby szambo nie ulegało przepełnieniu, ale w porównaniu
z zakładem mięsnym to mały pryszcz.

Żądam podania jaki zakład wpuścił nieczystości do czyszczalni ścieków i informacji jak został ukarany.

Przecież to są informacje jawne, chyba że prywatną osobę można ujawnić, nawet opublikować zdjęcia , a firma może pozostać anonimowa.[/code]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pon Lis 19, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
umros, czekam na odpowiedzi, i zaczynam się niecierpliwić :evil:
sławianin, odnoszę wrażenie, że główny temat wątku, ścieki z zakładu mięsnego w kanalizacji to nie jest problem dla umros-a ; prawdziwym wrogiem Gminy jest Maniek, a dowodem zdjęcie przyczepy ze śmieciami; chyba wstawię zdjęcie swojego kosza na śmieci, bo to niby tylko kosz, ale ja pewnie go nocą w lesie opróżniam, a może nawet wysypuję do jeziora...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Lis 19, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="maniek"]

Maniek !
Te twoje śmieci to można by jeszcze sprzedać na targu,bo wystawiają jeszcze gorsze w centrum Sławy i ochrona środowiska nie czepia się , że to jest zanieczyszczanie środowiska, bo to są ekskluzywne śmieci zagraniczne .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Jezioro Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group