Czy mamy wykształconych urzędników?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // UrzÄ…d Miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
ale siara...
International Rallye Europe
to główna strona Sławy :oops:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Wto Sie 07, 2007 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Błąd ludzka rzecz, w j. niemieckim pisze się rallye, więc Administrator(?) sie pomylił i wpisał tak również do nazwy angielskiej.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Wto Sie 07, 2007 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Hm, najpierw krótka odpowiedź na post Cordolio - 2 razy nie znaczy ciągle, poza tym cenię profesjonalizm, a to akurat chyba dobrze świadczy o mnie, a nie źle. Uwagi przeze mnie zwrócone były przede wszystkim trafne i dość słuszne. Poza tym warto pamiętać, że na błędach się uczymy i nawet dobrze, jeśli je popełniamy - tylko po prostu trzeba je poprawić (ale cieszę się, bo widzę już zmianę i poprawiony tekst).
A jeśli chodzi o post użytkownika Xamil to nie mam na myśli tekstów na forum pisanych w językach obcych (te istotnie się nie pojawiają), ale na stronie internetowej Sławy - tam czasami pojawia się coś po angielsku i cholernie kiepsko to wygląda, jak znajdują się tam błędy. A ze Sławą akurat mam również bardzo ciepłe i miłe wspomnienia...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Wto Sie 07, 2007 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="greg"]A jeśli chodzi o post użytkownika Xamil to nie mam na myśli tekstów na forum pisanych w językach obcych (te istotnie się nie pojawiają), ale na stronie internetowej Sławy[/quote]

Wcześniej pisałeś o forum:

[quote="greg"]Uprzejmie proszę osoby zamieszczające na [color=red][b]forum[/b][/color] informacje w obcych językach (głównie w języku angielskim) o rozwianie wątpliwości językowych przed umieszczeniem treści na stronie internetowej[/quote]

No, ale...



[quote="greg"]warto pamiętać, że na błędach się uczymy i nawet dobrze, jeśli je popełniamy[/quote]

:wink:

[quote="greg"]A ze Sławą akurat mam również bardzo ciepłe i miłe wspomnienia...[/quote]

Mieszkałeś/mieszkasz w Sławie??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Sro Sie 08, 2007 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Na stronie Sławy pojawił się jeden tekst po angielsku. Oprócz jednej literki e, co jeszcze jest błędne?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Czw Sie 09, 2007 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Witaj mag, jak znajdę wolną chwilę wypiszę błędy, które pojawiły się w programie umieszczonym jako załącznik do informacji o zlocie. Napomknę jedynie, że ostatnio w programie też były błędy i zostały one poprawione, nieważne przez kogo, ważne, że zniknęły, potem umieszczono ten sam program po raz drugi znów z tymi samymi błędami. Nawet jeśli program był gotowcem przepisanym z innych materiałów, to czasem warto przeczytać to, co się przepisuje, wkleja bądź skanuje i sprawdzić czy jest ok :)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Czw Sie 09, 2007 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="greg"]Witaj mag, jak znajdę wolną chwilę wypiszę błędy, które pojawiły się w programie umieszczonym jako załącznik do informacji o zlocie. Napomknę jedynie, że ostatnio w programie też były błędy i zostały one poprawione, nieważne przez kogo, ważne, że zniknęły, potem umieszczono ten sam program po raz drugi znów z tymi samymi błędami. Nawet jeśli program był gotowcem przepisanym z innych materiałów, to czasem warto przeczytać to, co się przepisuje, wkleja bądź skanuje i sprawdzić czy jest ok :)[/quote]

Któryś z nas jest ślepy, bo ja nie widze tam żadnych błędów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Czw Sie 09, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Xamil, to nie o wzrok chodzi!!!! Tylko o znajomość języka angielskiego!!! :lol:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Czw Sie 09, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="greg"]Xamil, to nie o wzrok chodzi!!!! Tylko o znajomość języka angielskiego!!! :lol:[/quote]

No ale sa tam jakies błędy? Gdzie?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pi± Sie 10, 2007 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mag, widzę, że Ty strasznie chcesz iść na łatwiznę, a może sama sprawdzisz, co jest błędne? Ok. jak nie dasz rady, to ja wypiszę, co było nie tak. A jak chcesz, to mogę jeszcze wypisać błędy ortograficzne w języku polskim z Twoich postów na forum (np. spoza pisze się przez s i łącznie a nie z poza). Wiem, że jesteś ambitna i możesz sama nadrobic braki...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pi± Sie 10, 2007 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Chyba skierowałeś odpowiedź nie do tej osoby. Od dłuższego czasu nie ja z Tobą dyskutuję. :D
Błędy na forum może mi się zdarzają, jak wszystkim. Nie widzę w tym żadnego problemu. Bardzo często są to wypowiedzi emocjonalne i tyle. Ponadto mimo wszystko staram się pisać i wypowiadać zgodnie z zasadami języka polskiego. Dla mnie Twój zarzut jest śmieszny. Jeśli chodzi o stronę internetową i program to powiem szczerze na początku był z błędami i dlatego został poprawiony. Teraz wisi program bez błędów w języku angielskim. Reszty języków nie znam więc nie sprawdzam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pi± Sie 10, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
No, w końcu znalazłaś chwilę, żeby odpisać. Moja odpowiedź była skierowana do Ciebie, ponieważ zapytałaś, co jeszcze prócz litery e jest błędne w tekście. Padła więc odpowiedź - sprawdź sama! Cóż za selektywny wybór w poprawianiu błędów - w jednym miejscu - musical programme w drugim np. nadal music programme! Zabawne! To, że zarzut jest śmieszny to Twoja ocena, do ktorej masz prawo. To wielka sztuka śmiać się z własnych błędów, a to, że pojawiają się one pod wpływem emocji to z kolei mnie bardzo rozbawiło. Dobrze, że to tylko takie emocje i takie błędy (choć jak dla mnie elementarne). Dziwi tylko, że osoba zajmująca takie stanowisko każdą krytyczną uwagę na forum wyśmiewa - czyżby to takie wysokie mniemanie o własnej nieomylności i pewność siebie? To też gratuluję! Na koniec dodam ostatnie gratulacje - gratuluję 'znajomości' języka angielskiego (właściwie pseudoznajomości)! :lol:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pi± Sie 10, 2007 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
a jakie stanowisko, bo nie wiem?
a jeśli chodzi o music i musical, to również zauważyłam, niestety materiał pochodzi od profesjonalnego tłumacza (nie gmina zamawiała tłumaczenie), dlatego został tak zamieszczony. Nie wiem, czy zauważyłeś, że bardzo dużo osób popełnia błędy pisząc na forum, ja również mam do nich prawo, jak każdy.
A na temat mojej znajomości języka angielskiego się nie wypowiadaj, ponieważ czasami można się zdziwić.
Żaden tłumacz, nawet przysięgły nie posługuje się językiem obcym w stopniu doskonałym. Jesteś osobą inteligentną (to nie jest podlizywanie się) i sam/sama znasz język obcy więc wiesz, że nie da się mówić i pisać bez błędów. Oczywiście PRZYZNAJę RACJę na stronie urzędu nie powinno być błędów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Sie 27, 2007 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
wiesz Mag, nie chce mi się z Tobą polemizować na temat błędów, bo chyba mnie nie zrozumiałaś. Ja nie mam nic przeciwko robieniu błędów, wręcz przeciwnie, uważam, że jest to bardzo twórcze, ale pod jednym warunkiem - trzeba swoje błedy poprawiać samemu. Nie jest sztuką, jeśli zrobi to za nas ktoś inny. Ani nie mam ochoty wchodzić w to, jak to było z tym tłumaczeniem tekstu (program zlotu), bo akurat znam szczegóły i wiem, że błędy można było poprawić, bo nie było konieczności zamieszczania tekstu gotowego. Więc też nie chce mi się tego roztrząsać. Nie wypowiadam się na temat Twojej znajomości języka angielskiego, bo mogę sobie wyobrazić jaka jest - doskonale znam zakres wymagań na poszczególne stopnie egzaminu państwowego...Nie ciągnij mnie też za język co do zajmowanego przez Ciebie stanowiska, bo... A na koniec dodam, że bardzo podoba mi się pomysł Sławianina - żeby pod każdym artykułem pojawiającym się na stronie internetowej Sławy znalazło się nazwisko autora! Bingo!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pi± Wrz 07, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Witaj Mag, widzę, że Ty jesteś jednak niereformowalna, a wydawać by się mogło zupełnie inaczej. Pomijam milczeniem fakt ponownego zamieszczenia programu z tymi samymi błędami, co poprzednio. Ale spójrz w wolnej chwili na to: 'In 2008 in Slawa there will be 47th International Rally Europe'. W miejsce ... wstawiam komentarz do tego i ... szczerze trzymam za Ciebie kciuki! Good luck!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // UrzÄ…d Miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group