Czy mamy wykształconych urzędników?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // UrzÄ…d Miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pi± Wrz 07, 2007 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Drogi Greg'u. Pomimo, że nie chce Ci się ze mną dyskutować to jednak się odezwałeś. Cieszę się bardzo.
Zgadzam się, że użycie dwa razy 'in' wygląda niedobrze, mi również się nie podobało, ale nie jest to błąd.
Przez długi czas nie mogłam zamieścić poprawnej wersji programu pomimo wykasowania z serwera błędnej i wgrywania tej poprawnej. Cały czas otwierała się ta z błędami. Teraz na moim komputerze otwiera się wersja bez błędów, nie wiem co dzieje się u Ciebie. Mam nadzieję, że bierzesz pod uwagę język brytyjski, a nie amerykański, ponieważ to robi zasadniczą różnicę.
Wierz mi, że biorę sobie do serca Twoje oraz inne uwagi i poprawiam swoje błędy, ponieważ jak każdy nieomylna nie jestem.
Pozwolę sobie sprostować jednak informację na temat Twojej wiedzy dotyczącej zamieszczania programu na stronie. Pierwsza wersja (ta karygodna) była przepisana z kartki zlotowej. Została ona przepisana z błędami, a ja tego nie sprawdziłam. Ale następne pochodzą od PFCC. Żaden pracownik urzędu ich nie tłumaczył, bo nie było takiej potrzeby. Zostały przysłane gotowe. Jeżeli mi nie wierzysz to mam mail-e na dowód. Możesz przyjść i sprawdzić.
Mam nadzieję, że te wyjaśnienia Ci wystarczą. I uwierz mi, że jestem reformowalna i Twoja krytyka, choć tak ostra jest dla mnie bardzo ważna i pouczająca.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pi± Wrz 07, 2007 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
O, bravo! Istotnie, British English i American English to dwa różne języki. I tu się niewątpliwie zgadzamy. Jednak w obu odmianach języka najpierw powinien się znaleźć wyraz Europe a następnie Rally :) - mam na myśli fragment tekstu ze strony główej Sławy - info o zlocie :) A teraz życzę już miłej pracy ...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pi± Wrz 07, 2007 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
cytat z ulotki informującej o zlocie strona 1. "the 47th International Rally Europe." strona 2 "the 47th International Rally Europe" strona 3 "the 47th International Rally Europe" strona 4 "the 47th International Rally Europe". Jeśli chodzi o tłumaczenie nazw własnych, to nie polegam na sobie tylko na tłumaczeniach oficjalnych.
I jeszcze tylko jedna mała rzecz. Nie zdawałam egzaminu państwowego tylko inny bardziej prestiżowy. :) A Ty widzę nie masz się już czego przyczepić. Czepiaj się nadal. Proszę bardzo
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Sob Wrz 08, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Rozbrajające są Twoje umiejętności wymijania i zmieniania faków, ale to z drugiej strony wielki talent. Cytujesz mi tutaj fragmenty ulotki informacyjnej, nazywając ją jednocześnie tłumaczeniem oficjalnym :D :D :D :D Niesłychanie zabawne. Poza tym, jak już cytujesz, to nie zauważyłaś, że za każdym razem przed liczebnikiem porządkowym pojawia się 'the'??? - to jedno z jego licznych zastosowań, którego np. zabrakło w artykule na stronie internetowej, czy może lepiej -wzmiance. Czyżby prestiżowy egazmin językowy, który zdawałaś (... czasem dobrze dodać sobie animuszu i wyolbrzymić...) nie zawierał tak elementarnych wiadomości na temat szerokiego zastosowanie przedimka określonego 'the'??? :D :D
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Nie Wrz 09, 2007 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Zastanawia minie fakt, że informacje o tej imprezie znajdują się jedynie na stronie Sławy :D
Obawiam się, że to "international" to taki chwyt propagandowy, żeby było bardziej po europejsku, bardziej światowo.
A organizator ma ochotę na procent od wpisowego, dlatego impreza zaistniała. :wink:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2007 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Mag, jeszcze kilka słów - nie fatyguj się już proszę i nie cytuj mi tej ulotki z błędami. Jeśli chcesz mnie, czy innych użytkowników forum, przekonać, że zdanie '... International Rally Europe' jest poprawne, zacytuj jakąś gramatykę - Swan'a, Martinet'a, Vince'a lub inną. I naprawdę nie zamierzam czytać Twojej korespondencji mailowej - nie jest to dla mnie absolutnie żadne źródło informacji o języku. I na marginesie - w zdaniu - In 2008 in Sława... jest jak najbardziej wszystko w porządku, nie wiem, dlaczego sugerowałaś, że coś mi się tam nie podoba - nijak się ma do różnych odmian języka angielskiego podwójne użycie przyimka 'in'.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2007 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Greg, Ty też mógłbyś zacytować jakąś gramatykę. Nie mam zamiaru zmieniać nazw własnych nawet jeżeli są niegramatyczne.
Jeżeli chodzi o przeinaczanie, to Ty chyba jesteś w tym mistrzem. Nie masz zamiaru czytać moich służbowych mail-i? Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że jesteś zwykłym kłamcą i wyszłoby na moje?
Przestałbyś się już błaźnić. Certyfikat również mogę Ci pokazać, jak i wszystkim którzy tego zażądają, ale Ty na pewno nie będziesz chciał skorzystać, ponieważ znowu wyszło by na moje. I proszę Cię skończ już tą żenującą z Twojej strony tyradę, ponieważ nie wiem, co próbujesz udowodnić.
Nie sztuka nie popełniać błędów, każdy je popełnia (Ty również) sztuką jest się do nich przyznawać. Ty tej sztuki nie posiadłeś (nawet jeżeli w ulotce znajdują się błędy, to nazwa komitetu jest spisana z dokumentacji oficjalnej i w języku angielskim brzmi właśnie tak jak napisane jest na stronie, jeżeli nie sprawdziłeś tego, to to jest właśnie błąd, do którego nie chcesz się przyznać). Żegnam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2007 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Wiesz Mag, nie lubię, jak się mnie bezpodstawnie obraża i chyba nikt, w tym również Twoj przełożony, nie byłby zachwycony, gdyby wiedział, że Jego pracownik w ten sposób odnosi się do użytkowników forum, być może petentów urzędu również. Nie zniżę się jednak do Twojego poziomu i: 1) nie zażądam certyfikatu - wiem, że taki przedstawiałaś w momencie zatrudniania się do urzędu, ale kupić papier może dziś każdy, a uczelni wyższych nie kończą dziś ludzie inteligentni tak, jak kiedyś, a każdy, kto ma takie możliwości (niekoniecznie intelektulane); 2) nie będę czytać Twojej korespondencji, nie dlatego, że 'wyszłoby na Twoje' (taki kolokwializm jest tu nie na miejscu i pokazuje, jaki był cel Twojej, nie mojej tyrady), ale dlatego, że nie mam w zwyczaju czytać cudzej korespondencji); 3) nie zamierzam Cię też wyzwać na forum ani w ogóle - tak, jak Ty to zrobiłaś, ani też oficjalnie używać żadnych inwektyw - to w pewnych środowiskach po prostu nie wypada. Myślę, że również urzędnikom państwowym (czyli m.in.Tobie), choć jak pokazuje scena polityczna - to jedno z powszechnych dziś narzędzi komunikacji.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2007 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Uważam, że przesadziłeś. Może Ty wiesz gdzie się kupuje odpowiednie papiery, ja nie mam o tym zielonego pojęcia.
ciekawe dlaczego w dalszym ciągu nie ustosunkowałeś się do swojego błędu? Myślę, że oczernianie innych i wytykanie komuś błędów to jedyne, co potrafisz. Sugerowanie, że zdobyłam certyfikat nielegalnie jest oszczerstwem. Jeżeli dowiem się kim jesteś, to możemy spotkać się w sądzie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2007 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nazwanie mnie kłamcą, bez żadnych podstaw jest podobnym oszczerstwem :) Ja nie nazywam Ciebie błaznem, choć mam różne refleksje, staraj się więc trzymać język na wodzy. I nie strasz mnie proszę sądem, bo naprawdę nie zamierzam się bać.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Wrz 10, 2007 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]

Widzisz Mag jeszcze raz sprawdziło się powiedzenie
-jakÄ… broniÄ… wojujesz od takiej giniesz-
To Ty wytykałaś poziom i niedoskonałości językowe innym, a teraz powinnaś pochylić głowę
nad krytykÄ… innych wobec Ciebie.
Tłumaczenie ,że tekstów oryginalnych nie przeglądasz
i powielasz w ciemno jest tłumaczeniem mętnym,
ponieważ sama twierdzisz ,że każdy może się pomylić,
więc osoba tworząca ten oryginał też.
Jak rozumiem Twoją rolą jest kontrola poprawności
tekstów w jęz. angielskim, więc na przyszłość sprawdzaj wszystko .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Wto Wrz 11, 2007 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Witam serdecznie Sławianina i chcę tylko podziękować, że pozwoliłeś sobie na szczerą ocenę tego, co zostało napisane między mną a Mag. Nie potrzbuję potwierdzenia swojej racji, ale cieszy mnie, że Ktoś ocenił i spojrzał na to z boku. Może to było potrzebne. Dzięki.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Wrz 24, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
I znowu mamy świetny lapsus słowny w języku angielskim - pracownicy ROŚ-u (tak podpisuje się jedna pracownica pod tekstami pisanymi przez siebie osobiście, a związanymi z działalnością tego referatu - konkretnie wszyscy chyba wiedzą kto) nie potrafią nawet przepisać z kartki jednozdaniowej treści w języku obcym - i zamiast clean up the world piszą [b]'clean up the word'[/b]. Najwidoczniej dla niej (nich) jest to bez różnicy, co się sprząta i być może jak się sprząta również :lol: . Ale uwaga! Ta sama urzędniczka zwrócone jej uwagi traktuje jako "czepianie się", więc może w ogóle nie warto strzępić sobie języka, bo dla niej to nie oznacza dokładnie nic. A szkoda!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
greg



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 23

PostWys³any: Pon Wrz 24, 2007 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
O błędach w języku polskim, pojawiających się w tym samym artykule, co [b]sprzątanie słowa[/b] napiszę przy innej okazji. Żenada :oops:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slawianin



Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 77

PostWys³any: Pon Wrz 24, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="greg"]O błędach w języku polskim, pojawiających się w tym samym artykule, co [b]sprzątanie słowa[/b] napiszę przy innej okazji. Żenada :oops:[/quote]

Też czytałem cyt:Raport międzynarodowej organizacji ekologicznej World Wildlife Fund pokazuje, [b]że gdyby każde polskie gospodarstwo domowe zastosowałoby się [/b]do zaleceń najprostszych zasad oszczędności energii - takie jak w naszym tegorocznym haśle - zaoszczędziłoby jej aż
21 procent!
ŚWIETNIE BRZMI ! Tak trzymać !

To nie są jedyne błędy na oficjalnej stronie Sławy,
ale nie jestem korektorem i nie chce mi się nauczć niedouczonych - z certyfikatami .
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // UrzÄ…d Miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group