PalÄ…cy temat,
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Jezioro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Dutch



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 1

PostWys³any: Pon Sty 22, 2007 10:29 pm    Temat postu: PalÄ…cy temat, Odpowiedz z cytatem
ale trzeba go poruszyć i to jak najszybciej, bo jezioro zaczyna gnić. Jesteśmy w Unii Europejskiej, mamy duże szanse otrzymać fundusze na ratowanie środowiska naturalnego w naszej gminie a w szczególności Jeziora sławskiego, które jest kluczowym źródłem dochodów naszego regionu. Przede wszystkim każda masarnia, tudzież ubojnia powinny mieć własne oczyszczalnie ścieków i po oczyszczeniu wstępnym przewożone dalej do oczyszczalni miejskiej do oczyszczania zasadniczego. Na samym zaś jeziorze powinna być jednostka pływająca, mająca możliwość oczyszczania akwenu na jego powierzchni. Nie jestem także przekonany co do stworzenia nad sławskim jeziorem parku krajobrazowego, co wiąże się z zakazem poruszania się po jeziorze motorówek, jezioru brakuje tlenu, dlatego każdy taki przejazd byłby zbawienny dla ichtiofauny. Po za tym kary jakie są nakładane na zakłady przetwórstwa mięsnego są śmiesznie małe, gdyż w dalszym ciągu zatruwają nasz cenny skarb jakim jest jezioro.
_________________
Dutch
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Wto Sty 23, 2007 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Znaczy kto ma szanse otrzymać te fundusze z Unii Europejskiej i na co?
Gmina otrzymała dotację zarówno na oczyszczaknię, jak i na pola filtracyjne (ponad 10 mln zł). Co jeszcze można zrobić, skoro jezioro nie jest własnością gminy?
Z tego co mi wiadomo w zakładach są podoczyszczalnie ścieków.
Co do zakazu poruszania się motorówkami po jeziorze całkowicie się z Tobą zgadzam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
AndrzejS



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 18

PostWys³any: Wto Sty 23, 2007 9:43 am    Temat postu: Co każdy z nas może zrobić dla jeziora?? Odpowiedz z cytatem
Każdy umie pokazać palcem co władze powinny zrobić dla ratowania jeziora. A nikt się nie zastanawia co może zrobić każdy z nas. Tolerujemy dzikie odprowadzanie ścieków. Żadko kto informuje odpowiednie służby o takich patologiach. Wędkarze bezkrytycznie wrzucają do jeziora kilogramy zanęty. Przecież ryby tego nie zjedzą tylko to zgnije w wodzie. W piecach palimy czym popadnie a uwolnione związki chemiczne z deszczem spływają do jeziora o które tak bardzo się troszczymy. Przykłady można by mnożyć.
[b]Zadbajmy sami o to jezioro[/b]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Sro Sty 24, 2007 4:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
[quote="mag"]Co jeszcze można zrobić, skoro jezioro nie jest własnością gminy?[/quote]

Skoro nie można znaleśc właściciela, może skierować tą sprawę gdzieś wyżej i "przejąć" jezioro.

[quote="mag"]Co do zakazu poruszania się motorówkami po jeziorze całkowicie się z Tobą zgadzam.[/quote]

Ja również.Wprowadzenie strefy ciszy było wielkim błędem.Straci na tym jezioro jak i budżet gminy (Tracimy wielu turystów, wiele ludzi lub aktywny wypoczynek).

Gmina prawie nic nie zrobiła w celu oczyszczenia jeziora (albo tego nie zauważyłem) poza tym, że zostało ściągnięte zielsko z obszaru pomost Słoneczko - pomost przy plaży.W ogóle mozna coś zrobić w tym kierunku?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mag



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 70

PostWys³any: Sro Sty 24, 2007 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jezioro ma właścieciela jest nim zarząd województwa.
Szkoda, że nie widzisz, że jest modernizowana oczyszczalnia i budowane pola filtracyjne. Niby czemu to ma służyć? Oczyszczeniu powietrza?
Może trzeba zamieszkać w innej gminie, żeby popatrzeć na Gminę Sława z zewnątrz i porównać. Wtedy się doceni działalność włodarzy miejskich...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Xamil



Do³±czy³: 24 Sty 2007
Posty: 109

PostWys³any: Sro Sty 24, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A no tak, o oczyszczalniu zapomniałem a to dlatego, że nie skojarzyła mi się ona bezpośrednio z jeziorem. ;)
Zapomniałem również o Czernicy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Darek



Do³±czy³: 26 Sty 2007
Posty: 4

PostWys³any: Pi± Sty 26, 2007 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Tak , oczyszczalnia jest w budowie , pola filtracyjne w planach zakupu i przystosowania do przyjęcia wód z oczyszczalni , badania zrobione , co prawda nie wszystkie ,plan rekultywacji jest . Walka o to trwała ponad trzy lata... Szkoda , że niewiele osób wspierało tą walkę , może efekty byłyby już widoczne. Nazywano nas "obcymi mieszającymi się w nie swoje sprawy" , zresztą niektórzy do dzisiaj tak myślą. Jest tak wiele jeszcze do zrobienia aby ratować jezioro... usunięcie szkodliwych osadów dennych , kanaliza w koło jeziora ... tak wiele jeszcze potrzebnych środków pieniężnych na te cele... Sława bez tego jeziora jest nie tą Sławą co kiedyś , jak można było do tego doprowadzić i nie widzieć jak jezioro umiera , a smród unosi się nad Sławą. Teraz niektórzy się budzą , to dobrze lepiej później niż wcale. TO JEZIORO MUSI BYĆ CZYSTE ! I zróbmy to razem wszyscy , każdy na swoim odcinku . Pozdrawiam miłośników jeziora sławskiego.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pi± Lut 09, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Witam na forum
Pierwszy raz się kąpałem w jeziorze Sławskim chyba w roku 1975. Już wtedy mówiono, że woda jest brudna, bo zakład mięsny spuszcza ścieki.
Mamy rok 2007. Zanieczyszczanie środowiska jest od kilku lat traktowane jako przestępstwo. Czy na przestrzeni tych lat ktokolwiek został ukarany za niszczenie Jeziora? bo ja nie słyszałem... :cry:
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Darek



Do³±czy³: 26 Sty 2007
Posty: 4

PostWys³any: Pi± Lut 09, 2007 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Kary ponoć były w wysokości 500,00zł. Co to za kwota dla zakładu ... Teraz też ponoć były kary za nieszczelne szamba , ale ile tych kar i w jakiej wysokości to nie wiem. Są to kary wystawiane przez Straż Miejską w Sławie i pewnie nie wysokie. Ciekawe co robi w tej kwesti Inspekcja sanitarna i Wojewódzka Ochrona Środowiska oraz Prokuratura która była powiadamiana przez żeglarzy trzy lata temu?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
aneta_b1



Do³±czy³: 15 Lut 2007
Posty: 46

PostWys³any: Czw Lut 15, 2007 12:59 pm    Temat postu: nic z tego nie bedzie Odpowiedz z cytatem
KASA RZADZI!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
bartas204



Do³±czy³: 12 Lut 2007
Posty: 42

PostWys³any: Czw Lut 15, 2007 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
hmm....czym wy chcecie doprowadzić takim pisaniem ?? ja powiem tylko tyle : straż miejska miała chodzić i sprawdzać kto wywozi szambo-i na czym się skończyło ? przeszli główną ulicą , zaszli do 15% mieszkań i sprawdzali czy są rachunki , niby ok , ale co ze wszystkimi domkami letniskowymi które są nad jeziorem ? z Ośrodkami ?
Podobno jest taka ustawa /prawo które mówi że dostęp do jeziora ma być przez całą długość brzegu -zapraszam do Radzynia na spacer brzegiem , przez zatokę... Napisałem co myślę i mam nadzieję że przeczytają to osoby które wyciągną z tego wnioski. Pozdrawiam :twisted:
_________________
www.bartas204.fotolog.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Unknown



Do³±czy³: 15 Lut 2007
Posty: 57
Sk±d: SÅ‚awa

PostWys³any: Pi± Lut 16, 2007 1:12 am    Temat postu: Szkoda gadać! Odpowiedz z cytatem
Oczyszczenie naszego jeziora powinno być sprawą priorytetową, jednak potrzeba na to czasu. Związane jest to przede wszystkim z ogromnymi kosztami, których gmina nie posiada. Polityka naszego państwa woli "dorzucić się" z naszych portfeli na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. Niż chronić środowisko. To smutne.

"Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania w art. 10 mówi: [i]Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują kościołów i innych związków wyznaniowych.[/i] " A jednak!
_________________
"Dlaczego dziwisz się, że widzę to, o czym Ty czytałeś tylko w książkach?"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pi± Lut 16, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Zwalanie winy na Państwo, że nie chce dać pieniędzy, jest bardzo nie fair.
To nie Państwo zniszczyło jezioro, tylko mieszkańcy Gminy Sława; dobrze by było, jakby również mieszkańcy, pod wodzą Burmistrza, jako odpowiedzialnego za stan środowiska w Gminie, doprowadzili do wstrzymania degradacji jeziora.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Unknown



Do³±czy³: 15 Lut 2007
Posty: 57
Sk±d: SÅ‚awa

PostWys³any: Pi± Lut 16, 2007 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy wiesz ale Jezioro Sławskie nie należy do gminy. Jakie jest nasze jezioro to każdy wie, jednak nie jest to wina zwykłych osób. Za obecny stan rzeczy odpowiedzialne są liczne zakłady znajdujące się w naszym mieście. Przez dłuższy czas nie zwracano na ten problem uwagi jednak z czasem stał się on bardzo poważny. Teraz trzeba powziąść poważne kroki (jednym z nich jest modernizacja oczyszczalni ścieków) aby oczyścić nasze jezioro. Do tego potrzebny jest czas, bo jak wiadomo nie można tego zrobić z dnia na dzień, oraz oczywiście pieniadze. W budżecie naszego Państwa znalazły się pieniądze na oczyszczenie Jeziora Sławskiego, jednak Senat postanowił te pieniądze przeznaczyć na budowę Bazyliki.
_________________
"Dlaczego dziwisz się, że widzę to, o czym Ty czytałeś tylko w książkach?"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
maniek



Do³±czy³: 09 Lut 2007
Posty: 110

PostWys³any: Pi± Lut 16, 2007 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
To jakim prawem Gmina dopuściła do zanieczyszczenia jeziora, skoro to nie jest jej własnośc?
W ramach walki z bezrobociem?
Dla wyższych dochodów z podatków?
Coś ten rozwój zrównoważony zupełnie nie wyszedł...
Może przestańmy mówić o anonimowych zakładach mięsnych, a wymieńmy z nazwiska osoby, dyrektorów i prezesów, oraz urzędników, dzięki którym mamy największe szambo w Europie?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
To forum jest zablokowane, nie mo¿esz pisaæ dodawaæ ani zmieniaæ na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum slawa.pl Strona G³ówna // Jezioro Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

alexisRed v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron // Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group